Tysiące zgonów na SOR-ach! Polityk KO: „Skutek fatalnego przygotowania ochrony zdrowia przez rząd”

Rośnie liczba osób hospitalizowanych. Polityk Koalicji Obywatelskiej opublikował dane dotyczące liczby zgonów wśród osób przebywających na SOR-ach. Wcześniej poprosił Ministerstwo Zdrowia o podanie tych statystyk. Jak tłumaczy resort: Pandemia nie jest jedyną przyczyną.

Fot. Shutterstock

Polityk Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza zwrócił się z prośbą do Ministerstwa Zdrowia o przekazanie informacji na temat liczby zgonów odnotowanych na szpitalnych oddziałach ratunkowych w przeciągu ostatnich kilku lat. Resort przekazał statystyki, które senator KO opublikował na Twitterze.

Z danych wynika, że od 2015 roku liczba zgonów na SOR-ach rosła, natomiast w 2020 nastąpił skok- na 239 oddziałach zmarło 15 tysięcy 213 osób. Oczywiście wiele zgonów to skutek pandemii koronawirusa. Jednak, jak tłumaczy Brejza, jest to również skutek fatalnego przygotowania ochrony zdrowia przez rząd.

Po publikacji danych Ministerstwo Zdrowia zabrało głos w tej sprawie. Zdaniem resortu, poza zakażeniem koronawirusem lub chorób współistniejących z COVID-19, problem zgonów wynika także z faktu, że liczba zespołów wyjazdowych karetek w składzie z lekarzem w ostatnim czasie mocno zmalała.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c