Uciekał przed policją. Ukrył się… w psiej budzie

Funkcjonariusze z wydziału patrolowego z Otwocka po pościgu zatrzymali sprawcę włamania do jednego z otwockich szpitali, gdzie z pomieszczenia gospodarczego skradł między innymi wiertarki, tarcze do cięcia i kleje. Szukał schronienia… w psiej budzie, z której trafił wprost do policyjnej celi.

Psia buda. Fot. animals-pics.com

Psia buda. Fot. animals-pics.com

Było przed godziną 6.00 rano, gdy oficer dyżurny komendy w Otwocku otrzymał informację o mężczyźnie, który włamał się do pomieszczenia gospodarczego znajdującego się na terenie budowy przy jednym z otwockich szpitali. We wskazane miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze z wydziału prewencji zauważyli mężczyznę, który na ich widok podjął próbę ucieczki. Zaczął on przeskakiwać przez ogrodzenia kolejnych znajdujących się wokół szpitala posesji.

Mundurowi nie odpuścili, a przeprowadzony przez nich pościg doprowadził ich na jedno z prywatnych podwórek. I to właśnie tam policjanci odnaleźli 29-letniego moeszkańca Otwocka, który z obawy przed zatrzymaniem skrył się w psiej budzie skąd trafił do policyjnej celi.

Funkcjonariusze przy zatrzymanym ujawnili również skradzione przedmioty w tym wiertarkę, wiertła, tarcze do cięcia, tuby akrylowe i silikonowe, lakiery, wałki do malowania oraz dwa głośniki.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KSP

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.