Uczniowie aktywnie wrócą do szkół. Bardzo aktywnie

Kiedy uczniowie starszych roczników wrócą do zajęć stacjonarnych, wciąż pozostaje zagadką. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek a także minister zdrowia Adam Niedzielski mają nadzieję, że będzie to możliwe po Świętach Wielkanocnych. Uczniów po powrocie do szkół czeka aktywna niespodzianka. 

fot. Pixabay

Niezależnie od tego kiedy uczniowie wrócą do szkół, w kwietniu zaczną się przygotowania do  rozruszania uczniów po długich miesiącach siedzenia w domu przed komputerem.

Od września minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek planuje wprowadzić do szkół dodatkowe zajęcia sportowe. Luźno rzucony pomysł ministra, teraz nabiera realnych kształtów. Od kwietnia bowiem, akademie wychowania fizycznego będą szkolić nauczycieli jak wdrażać nowy program ministra w życie.

Nowy program ma pomóc uczniom w powrocie do pełnej sprawności fizycznej, która została zaniedbana w trakcie długich miesięcy w zamknięciu na zdalnych lekcjach.

Minister Czarnek wziął sobie do serca sprawność fizyczną uczniów bo ministerstwo przeznaczyło na program 42 mln. zł.

W piątek minister zainaugurował „Aktywny powrót do szkoły”, który ma być realizowany również w kolejnych latach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c