Uczniowie chcą blokady lekcji! „W ramach okazania solidarności Polkom”

1 lutego w poniedziałek uczniowie planują blokadę lekcji w godzinach 12-13 „w tym czasie NIE BIERZEMY AKTYWNEGO UDZIAŁU w zajęciach. Liczymy się oczywiście z konsekwencjami. Wiemy, że reakcje nauczycieli mogą być różne”.

Fot. Warszawa w Pigułce

W PONIEDZIAŁEK (01.02.2021) „BLOKADA LEKCJI”

W ramach okazania solidarności Polkom w związku z opublikowaniem wyroku TK organizujemy BLOKADĘ LEKCJI OD 12:00 DO 13:00!
Po sprawdzeniu listy obecności na lekcji, podczas której trwa blokada przewodniczący klasy lub osoba wyznaczona informuje nauczyciela o akcji mówiąc:
„MY Uczniowie klasy {klasa} Liceum imienia {nazwa szkoły} w ramach okazania solidarności Polkom, bierzemy udział w akcji #BLOKADALEKCJI, trwającej od 12:00 do 13:00. W tym czasie NIE BIERZEMY AKTYWNEGO UDZIAŁU w zajęciach. Bardzo prosimy o zrozumienie naszej postawy i przyłączenie się do niej. Przyszłość uczennic jest dla nas niezmiernie istotną wartością.”
BARDZO WAŻNE JEST UDOKUMENTOWANIE TYCH SŁÓW – wyznaczcie osobę, która będzie mogła to nagrać. Klipy wysyłajcie na adres: [email protected]
PO DEKLARACJI KLASA WYCISZA SIĘ (NIE ROZŁĄCZA), A PO 13:00 BIERZE JUŻ AKTYWNY UDZIAŁ W LEKCJI.
JEŚLI ZAJĘCIA ZACZYNAJĄ SIĘ PRZED ROZPOCZĘCIEM BLOKADY, TO TRWAJĄ NORMALNIE, A ZACZYNACIE MILCZEĆ DOPIERO OD 12:00. JEŚLI JEDNAK LEKCJA ZACZYNA SIĘ JUŻ W TRAKCIE AKCJI, TO ZACZYNACIE MILCZEĆ PO SPRAWDZENIU LISTY I PRZECZYTANIU FORMUŁY.
Liczymy się oczywiście z konsekwencjami. Wiemy, że reakcje nauczycieli mogą być różne. Unikajmy burz, nie chcemy, żebyście dyskutowali z profesorami. Do obrony użyjcie po prostu formy:
„To są nasze przekonania i mamy prawo wyrażać własne poglądy.”
Mamy nadzieję, że osoby które nie popierają protestu uszanują nasze prawo do wyrażania poglądów i nie będą przeszkadzać w przebiegu strajku.
OKAŻMY SOLIDARNOŚĆ!” – czytamy we wpisie Szkoła To Dziewczyna

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c