Uderzył starszą kobietę w głowę i chciał okraść. Zareagowali przechodnie

Policjanci z patrolówki zostali skierowani na interwencję, gdzie przechodzień ujął sprawcę rozboju. Napastnik zaatakował starszą kobietę na ulicy, chciał wyrwać jej torebkę, użył przemocy, uderzył seniorkę w głowę. Dzięki reakcji osób postronnych na miejsce został wezwany patrol, 27-latek trafił w ręce policjantów, a własność pokrzywdzonej w całości do niej powróciła.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju.

Jak wynikało z przekazu osoby zawiadamiającej, starsza pani została zaatakowana przez mężczyznę, który chciał wyrwać jej torebkę. Kobieta jednak opierała się i nie chciała oddać swojej własności. Wtedy napastnik uderzył ją w głowę i kobieta upadła. Przechodzień, widząc całą sytuację, zareagował i szybko ujął sprawcę. Inni świadkowie wezwali Policję. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 27-latka. Pokrzywdzonej zapewniono pomoc medyczną.

W sprawie śledczy przyjęli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, przesłuchali świadków, zabezpieczyli dowody.

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju. W sądzie zdecydowano o zastosowaniu tymczasowego aresztu.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

Autor: nadkom. Joanna Węgzryniak/ea

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]