Uderzył w twarz własną matkę i zdemolował jej mieszkanie

Wczoraj sąd aresztował na trzy miesiące mieszkańca ożarowskiej gminy. Mężczyzna został zatrzymany za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją matką oraz uszkodzenie jej mienia. Podczas interwencji mężczyzna słowami wulgarnymi znieważył funkcjonariuszy oraz groźbami pozbawienia życia i uszkodzenia mienia chciał zmusić ich do odstąpienia od zatrzymania. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 40-latek dopuścił się ich w warunkach recydywy.


Dochodziła 22.00, gdy dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie awantury domowej. Mężczyzna miał wejść do mieszkania matki i dokonać jego dewastacji, a następnie uderzyć ją w twarz. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Podczas interwencji 40-latek był agresywny i nie wykonywał poleceń mundurowych. W trakcie zatrzymania mężczyzna słowami wulgarnymi znieważył funkcjonariuszy oraz groźbami pozbawienia życia i uszkodzenia mienia chciał zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. W tym czasie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu łącznie pięciu zarzutów. Odpowie za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją matką oraz uszkodzenie jej mienia, a także za znieważenie funkcjonariuszy oraz groźbami pozbawienia życia i uszkodzenia mienia zmuszanie ich do odstąpienia od zatrzymania. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 40-latek dopuścił się ich w warunkach recydywy. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy i tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.