Ugodził nożem współlokatora i uciekł. Poszło o pieniądze

Policjanci z komisariatu kolejowego po otrzymaniu informacji od funkcjonariuszy z Targówka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pchnięcie nożem 19-latka.

Fot. KSP

Fot. KSP

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ul. Łojewskiej. Z ustaleń policjantów prowadzących tą sprawę wynika, że Patrick O. upomniał się o dług od swojego młodszego współlokatora. Pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki i „ostrej” wymiany zdań. W pewnej chwili Patrick O. ugodził nożem w plecy 19-latka, a następnie uciekł. Pokrzywdzony sam wezwał pogotowie i Policję. Ci byli na miejscu już po kilku minutach. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację.

Policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania sprawcy tego zdarzenia. Komunikat zawierający rysopis napastnika trafił do wszystkich jednostek policji w garnizonie stołecznym. Funkcjonariusze szczególną kontrolą objęli ciągi komunikacyjne oraz dworce kolejowe. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna będzie chciał wrócić do miejsca zamieszkania. Dzięki sprawnym i trafnym ustaleniom policjantów z Targówka oraz natychmiastowej reakcji na informację funkcjonariuszy z komisariatu kolejowego, 20-latka zatrzymano na Dworcu Wschodnim. Mundurowi zabezpieczyli również nóż, który posłużył Patrickowi O. do popełnienia tego przestępstwa.

Po przesłuchaniu wszystkich osób mogących mieć informacje w tej sprawie i zebraniu materiałów dowodowych policjanci doprowadzili Patricka O. do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut, iż działając w zamiarze bezpośrednim usiłował spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu realnie zagrażający życiu 19-latka. Na wniosek prokuratora oraz śledczych z Targówka sąd rejonowy zastosował trzymiesięczny areszt wobec mężczyzny. Teraz mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c