Ugościł ich, dał jedzenie, alkohol, zaoferował, że pomoże w znalezieniu pracy. W zamian go okradli

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie i mężczyźnie za kradzież pieniędzy. 26-latek oraz jego 35-letnia przyjaciółka skorzystali z zaproszenia na imprezę podczas, której z portfela gospodarza zabrali 1300 złotych.

Fot. Policja

Kilka dni temu do dzielnicowego z Żoliborza zgłosił się okradziony mężczyzna. Pokrzywdzony do swojego mieszkania na imprezę zaprosił znajomą parę.

Częstował ich jedzeniem, alkoholem, a nawet zaoferował się, że pomoże im w znalezieniu pracy. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i nic nie wskazywało, na to, że goście mają nieszczere intencje wobec gospodarza. Kiedy mężczyzna wyszedł na chwilę z pokoju, zaproszeni wykorzystali okazję i z jego portfela zabrali 1300 złotych, a następnie uciekli.

Dzielnicowy zadziałał błyskawicznie. Jeszcze tego samego dnia z pomocą drugiego mundurowego zatrzymał mężczyznę i kobietę podejrzanych o kradzież. Para trafiła do policyjnej celi.

Zatrzymany 26-latek miał pecha, ponieważ dzielnicowy rozpoznał w nim sprawcę uszkodzenia skrzynek na listy, do jakiego doszło w budynku przy ulicy Sułkowskiego. Administracja bloku oszacowała swoje straty na kwotę 600 złotych.

Śledczy przesłuchali już podejrzanych. Oboje przyznali się do kradzieży pieniędzy, a mężczyzna do uszkodzenia mienia w odrębnej sprawie. Podczas przesłuchania solidarnie zobowiązali się do oddania pokrzywdzonemu całej zabranej sumy. Za kradzież oraz zniszczenie cudzej rzeczy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c