Znalazł się sprawca rajdu po ścieżce rowerowej. Sam zgłosił się na policję

Pamiętacie kierowcę, który jechał po ścieżce rowerowej na ul. Świętokrzyskiej? Okazało się, że samochód należy do firmy leasingowej z Łodzi, która wynajmowała go innej firmie. Zarówno komenda stołeczna, jak i łódzka wspólnie ustalały sprawcę. Mężczyzna wiedza, że jego ujęcie jest tylko kwestią czasu, sam zgłosił się na policje.

Fot. YouTube / kanał Stop Buractwu

Fot. YouTube / kanał Stop Buractwu

Niedawno udostępniliśmy film na którym widać jak kierowca volvo najpierw bezkarnie wjeżdża na ścieżkę rowerową trąbiąc przy tym na rowerzystów, a następnie obrzucał błotem rowerzystę, który chciał z nim porozmawiać. Twierdził też, ze policja nic mu nie zrobi, a rowerzysta może zgłaszać sprawę gdzie chce. Okazało się jednak, że policja przyjęła zgłoszenie i błyskawicznie się nim zajęła.

Podczas jazdy na krótkim odcinku popełnił 10 wykroczeń, a najważniejsze z nich dotyczy stworzenia zagrożenia dla innych uczestników ruchu – poinformowało nas Biuro Prasowe Komendy Stołecznej Policji. Sprawa trafi więc do sądu. Kierowcy grozi wysoka grzywna i utrata prawa jazdy. Być może także odpowiedzialność za znieważenie rowerzysty, który nagrał film, ale w tym przypadku sprawa rozpatrywana byłaby na wniosek poszkodowanego.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.