Ukradł 63 tys. zł. Groził kobiecie przedmiotem przypominającym broń

Policjanci z wydziału kryminalnego z Pragi Północ zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój. Jak ustalili operacyjni, dwóch 20-latków i 26-latek, działając wspólnie i w porozumieniu, ukradli 63 tys. złotych grożąc użyciem przemocy kasjerce.

Fot. KSP

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się 8 lipca br. na Targówku. Tam młodzi mężczyźni zaatakowali kasjerkę w firmie kurierskiej. Jeden z napastników groził kobiecie przedmiotem przypominającym broń, natomiast dwóch pozostałych umożliwiało drogę ucieczki blokując skutecznie drzwi. Sprawcy ukradli 2 kasetki, w których były pieniądze w kwocie 63 tys. złotych.

Kiedy tylko informacja o napadzie trafiła do policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, ci zaczęli ustalać szczegóły dotyczące napastników. Wkrótce dotarli do dwóch mieszkańców gminy Parysów oraz jednego z gminy Pilawa. 20-latkowie i 26-latek zostali zatrzymani. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania podejrzanych, kryminalni zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 45 tys. złotych oraz ustalili miejsce, gdzie zakopany był przedmiot służący do popełnienia przestępstwa.

Policjanci z komisariatu na Targówku doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. Tam oskarżyciel, po przedstawieniu im zarzutów i przesłuchaniu, postanowił wnioskować do sądu o ich tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyzn na dwa miesiące. Przypomnijmy, że za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Irmina Sulich/rr


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c