Ukradł babci przetwory. Grozi mu 10 lat więzienia

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi amatorowi cudzych przetworów, który by je zdobyć włamał się do piwnicy starszej pani. 35-latek został zatrzymany przez płońskich policjantów. Zarzuty mogą wydawać się śmieszne, lecz grożące sprawcy konsekwencje są zupełnie poważne.

Fot. Policja Mazowiecka

W przedświąteczną niedzielę wieczorem płoński dyżurny otrzymał zgłoszenie o włamaniu do piwnicy – ziemianki, w jednej z miejscowości na terenie gm. Płońsk. Właścicielka, starsza pani po powrocie do domu zauważyła zerwaną kłódkę i brak dużej ilości słoików z przetworami.

Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce w pobliżu piwnicy znaleźli torbę z 10 domowymi wekami, kluczem francuskim, kombinerkami i dwoma młotkami. W czasie sprawdzenia piwnicy, na schodach mundurowi znaleźli jeszcze telefon komórkowy. Wkrótce okazało się, że amatorem cudzych przetworów jest 35-letni mieszkaniec gm. Płońsk. W czasie zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Kilka ze skradzionych weków zdążył już napocząć i posmakować.

Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduję karę pozbawiania wolności aż do 10 lat.

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.