Ukradł specjalistyczny sprzęt do samolotu

Na terenie powiatu otwockiego, jednemu z producentów ultralekkich samolotów, skradziono specjalistyczny osprzęt do samolotu zamówionego przez prywatnego kontrahenta. Urządzenia te były warte prawie 50 tysięcy złotych. Policjanci rozpoczęli pracę przy sprawie. Jedna z nich zakładała, że kradzieży mogły dokonać osoby z branży mechanicznej, które realizowały prace montażowe przy samolotach.

Fot. Pixabay

Policjanci typowali osoby, które mogły mieć związek z kradzieżą. Jedną z nich był 39-letni mężczyzna, przebywający na terenie powiatu otwockiego. Funkcjonariusze zjawili sie u mężczyzny, aby przeszukać mieszkanie w celu odnalezienia skradzionych przedmiotów. Sprawdzili również piwnicę, a później miejsce parkingowe. Tam właśnie, w podziemnym parkingu, wśród pakunków i pudełek, odnaleźli i zabezpieczyli większą część samolotowych akcesoriów, w tym komputer, skrzynkę bezpieczników, pompy paliwa. Pozostała jeszcze do odzyskania narzędziowa skrzynka lotnicza.

Do policyjnego aresztu trafił podejrzany w tej sprawie 39-latek. Następnie dochodzeniowcy z Karczewa przedstawili mu zarzut popełnienia kradzieży i został doprowadzony do prokuratury w Garwolinie, w celu przesłuchania w charakterze podejrzanego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na złożenie przez prokuratora wniosku do sądu, aby zastosować wobec podejrzanego zapobiegawczy środek izolacyjny. Sąd przychylił się do wniosku i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu.

Po odkonwojowaniu podejrzanego do zakładu karnego, policjanci pracując przy sprawie dowiedzieli się, że ostatni fant w postaci lotniczej skrzynki narzędziowej trafił do odbiorcy w województwie podkarpackim. Po kontakcie z mieszkańcem południa Polski, zabezpieczono skrzynkę. Tym samym wszystkie skradzione przedmioty odzyskano.

Śledztwo jest w toku, aresztowanemu 39-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c