Ukradli 4 figurki świętych i… fiata 126p

Zarzut za kradzież z włamaniem usłyszą prawdopodobnie w dniu dzisiejszym 20-letni Rafał D. oraz 19-letni Adrian G. Mężczyźni wybili szybę w kapliczce a następnie skradli z niej 4 figurki przedstawiające świętych. Niedługo po zdarzeniu wywiadowcy zatrzymali wandali. Mężczyźni są również podejrzani o kradzież z włamaniem do Fiata 126p. Za te przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KSP

Fot. KSP

W dniu wczorajszym, około 10.50 do funkcjonariuszy z wydziału wywiadowczo-patrolowego dotarła informacja o włamaniu do kapliczki, znajdującej się w podwórzu przy ul. Grodzieńskiej oraz do zaparkowanego tam pojazdu marki Fiat 126p. Przypadkowy świadek zeznał, iż widział, jak dwóch mężczyzn wybiło szybę w kapliczce i skradli z niej figurki przedstawiające świętych. Następnie wandale wybiegli z podwórza. Mężczyzna jednak zdążył zapamiętać ich rysopisy. Funkcjonariusze po ustaleniu szczegółów tego zdarzenia, informację o sprawcach przekazali pozostałym patrolom. Na miejsce przyjechał technik kryminalistyczny, który zabezpieczył porzucone przez wandali fragmenty figurek oraz wykonał oględziny uszkodzonego pojazdu.

Policjanci z prewencji natychmiast rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. W trakcie penetracji, przy ul. Łomżyńskiej, mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisem sprawców. Obaj zostali wylegitymowani. Podczas przeszukania w torbie należącej do 19-letniego Adriana G. policjanci znaleźli skradzione części glinianych figurek, jak również drążek zmiany biegów. 19 i 20-latek zostali zatrzymani i trafili do aresztu przy ul. Jagiellońskiej.

W dniu dzisiejszym Rafał D. oraz Adrian G. zostaną przesłuchani. Prawdopodobnie obaj zatrzymani usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo mogą spędzić za kratkami nawet najbliższe 10 lat.

Źródło: KSP


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c