Ukradli futra o wartości 20 tysięcy złotych

Policjanci z Mokotowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod koniec listopada ubiegłego roku ze sklepu ukradli trzy kurtki futrzane. Właściciel straty oszacował na blisko 20 tysięcy złotych. Marcin K. i Paweł K. usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Fot. Policja

Fot. Policja

Wszystko wydarzyło się pod koniec listopada ubiegłego roku. Do jednego ze sklepów z galanterią skórzaną na Ursynowie podjechał samochód. Kierowca został w pojeździe,  a pasażer wszedł do środka. Zainteresowany był męskimi kurtkami futrzanymi. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu chwycił z wieszaka trzy futra i wybiegł ze sklepu. Wskoczył do czekającego na niego samochodu i natychmiast odjechał.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu. Ciężka, wielogodzinna analiza materiałów, przesłuchania świadków, przegląd zapisu z monitoringu doprowadził funkcjonariuszy na trop sprawców. Ustalili, że związek ze sprawą mają 35-letni Marcin K. i 36-letni Paweł K. Policjanci zorganizowali zasadzkę. W tym samym czasie wkroczyli do mieszkań wytypowanych mężczyzn. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy przy ul. Malczewskiego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Marcinowi K i Pawłowi K. zarzutu kradzieży. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego czynu i złożyli w tej sprawie wyjaśnienia. Kryminalni nadal pracują nad ustaleniem pasera, do którego trafił skradzione futra. Sprawa jest rozwojowa a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c