Ukradli ponad 60 elektrycznych hulajnóg. Przerabiali urządzenia. Policja wyjaśnia po co

Śródmiejscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież hulajnóg, pomocnictwo w ich zbyciu i ukrywaniu. W garażu jednego z zatrzymanych policjanci zabezpieczyli 18 hulajnóg oraz wiele różnych części i hologramów od kilkudziesięciu innych. Proceder „przekładek” miał na celu użytkowanie hulajnóg bez potrzeby logowania się do sytemu i płacenia za to.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Pomysł na przerabianie hulajnóg jednej z firm, która udostępnia je na lokalnym rynku narodził się w połowie sierpnia tego roku.

W tym przestępczym procederze trwającym niespełna miesiąc uczestniczyły 3 osoby, z których każda miała w nim swoją rolę. Kierowca samochodem dostawczym zawoził swojego kolegę w losowo wybrane miejsce, gdzie stały hulajnogi, ten wrzucał „na pakę” kilka sztuk, pozbywał się nadajnika gps, po czym hulajnogi trafiały do garażu, gdzie były demontowane z udziałem znajomego elektronika. To, co niepotrzebne, było wyrzucane na śmieci.

Chodziło w tym wszystkim o to, aby z najważniejszych pozyskanych części, czyli wyświetlaczy i baterii składać inne hulajnogi, które później będzie można sprzedać i użytkować już bez potrzeby logowania się do systemu, a co za tym idzie korzystać z nich zupełnie za darmo. Ile takich hulajnóg przerobiono i czy zostały one komuś sprzedane, a jeśli tak to, kto był ich nabywcą – to wszystko jest jeszcze przedmiotem prowadzonego w tej sprawie dochodzenia.

Zatrzymani mężczyźni mają od 28 do 33 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, dwóch z nich kradzieży, a jeden zarzut paserstwa. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.