Ukraina apeluje do Polski o ochronę przestrzeni powietrznej nad przygranicznymi regionami

Ukraina wystosowała oficjalną prośbę do Polski o wsparcie w ochronie swojej przestrzeni powietrznej nad regionami przygranicznymi. Prośba ta została przekazana przez ukraińskie władze podczas niedawnych spotkań międzynarodowych, w tym podczas wizyty ukraińskiej delegacji na Litwie.

Fot. PIxabay

Podczas oficjalnego spotkania z marszałkiem Senatu RP, Małgorzatą Kidawą-Błońską, oraz z Viktorią Čmilytė-Nielsen, Spikerka litewskiego Sejmu, przedstawiciele Ukrainy podkreślili pilną potrzebę wsparcia w obronie powietrznej. „Zakryjcie niebo! Dajcie możliwość życia!” – te słowa rezonują z dramatycznym apelem, który Ukraina kieruje do swoich sąsiadów i sojuszników.

W ciągu ostatnich dwóch i pół roku konfliktu, zgodnie z danymi ukraińskimi, Rosja zniszczyła 70% ukraińskiej infrastruktury energetycznej i ponad 250 tysięcy domów. W obliczu tych zniszczeń, Ukraina szuka dodatkowych form obrony, by chronić swoje miasta i infrastrukturę przed kolejnymi atakami.

Działania te podkreślają również głębsze dążenie Ukrainy do integracji z Unią Europejską i NATO, co zostało entuzjastycznie poparte przez przedstawicielki Litwy i Polski, co świadczy o wspólnych dążeniach i zrozumieniu strategicznego znaczenia Ukrainy dla bezpieczeństwa regionu.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]