Ukraina: Matki pojmanych Rosjan mogą zabrać synów do domów. Muszą po nich przyjechać do Kijowa

Ukraińska armia opublikowała wpis w mediach społecznościowych informując, że Rosjanki mogą przyjechać po swoich synów, którzy są jeńcami wojennymi. W tym celu udostępniono numery telefonów.

Kobiety mogą zadzwonić i dowiedzieć się czy ich syn jest w niewoli. Następnie muszą dostać się do Kijowa, gdzie obiorą swoje dziecko. Ukraina we wpisie proponuje nawet jaką trasę obrać.

„Prosimy o przekazanie tej wiadomości tysiącom nieszczęśliwych rosyjskich matek, których synowie zostali schwytani na Ukrainie. Podjęto decyzję o oddaniu wziętych do niewoli rosyjskich żołnierzy matkom, jeśli przyjadą po nich na Ukrainę, do Kijowa” – piszą przedstawiciele ukraińskich władz.

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl