Ukrainka pojazdem stoczyła się na inny pojazd. Miała 1,6 promila! Policja apeluje

Pruszkowska „drogówka” została skierowana na kolizję drogową w Kajetanach. Po przybyciu na miejsce mundurowi zastali kierującą audi sprawczynię kolizji. Kobieta włączając się do ruchu nie zachowana ostrożności i pojazdem stoczyła się na drugi pojazd. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

Fot. Pixabay

Badanie stanu trzeźwości kierującej audi 41-letniej obywatelki Ukrainy, wykazało, że miała 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta została zatrzymana.

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c