Ukraiński prąd płynie do Polski! Od wczoraj 2,5 razy więcej prądu dla UE
Kiedy czeka nas coraz bardziej realny scenariusz blackoutu i przerw w dostawie prądu na pomoc przychodzi Ukraina. Od wczoraj z Ukrainy do UE płynie 2,5 razy] więcej prądu niż dotychczas. Premier Ukrainy mówi o zwiększeniu ośmiokrotnie dostaw energii.

Premier Ukrainy Denys Szmyhal powiedział, że dotychczas Ukraina eksportowała do UE 100 MW energii elektrycznej, a od wczoraj jest to 250 MW.
„W ciągu roku chcemy to zwiększyć ośmiokrotnie” – dodaje premier.
„Rzeczpospolita” podaje, że pod koniec marca rozpoczął się eksport energii elektrycznej z Ukrainy do Polski, w maju do Mołdawii, a 7 lipca na Słowację.

Dziennikarka ekonomiczna i specjalistka od tekstów prawnych, była wykładowczyni akademicka Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka newsów gospodarczych i tekstów o prawie. Posiada dyplom z zakresu tłumaczeń prawnych i ekonomicznych. Warsztat naukowy wykorzystuje w codziennej pracy redakcyjnej, tworząc precyzyjne artykuły oparte na twardych danych. Jako jedna z nielicznych dziennikarek w branży, swoje teksty opiera na bezpośredniej pracy z zagranicznymi raportami finansowymi i aktami prawnymi, bez pośredników.