Ukwiecili Targową. W następnej kolejności Solidarności i Pl. Wileński

4 tys. kwiatów dekoruje ul. Targową. Najpierw po obu stronach ulicy stanęło 109 nowych donic. Następnie w każdą z nich posadzonych zostało ok. 30 kwiatów – irezyny oraz petunii. Lada chwila na rogu ul. Targowej i al. Solidarności oraz na Placu Wileńskim pojawia się też kwiatowe piramidy z pelargonii. Kwiaty do jesieni będą regularnie pielęgnowane: podlewane, nawożone i pielone.

Ukwiecona targowa3

Fot. ZOM

Indywidualni mieszkańcy oraz organizacje społeczne działające Pragi-Północ zgłaszali potrzebę nie tylko ukwiecenia ul. Targowej, ale także ustawienia mebli sprzyjających wypoczynkowi i czystości. Ta ważna dla prażan ulica wyposażona zostanie w 12 żeliwno-drewnianych ławek z oparciem, przy których staną kosze na śmieci – na całej długości będzie ich 71.

W donicach posadzono petunie i irezyny, na piramidach pelargonie
Koszt zakupu i ustawienia małej architektury przy ul. Targowej na odcinku od ul. Kijowskiej do ul. Wileńskiej oraz posadzenia kwiatów wraz z pielęgnacją, to ok. 300 tys. zł.

Fot. ZTM

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.