Ulica Światowida z dwoma pasami w każdą stronę

Fot. ZTM

Fot. ZTM

Ulica Śwaitowida ma być przebudowana. Do 2018 roku ma mieć po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Wcześniej ZTM zapowiadał, że będą to trzy pasy, ale zrezygnowano z tego pomysłu.

Ogłoszony został przetarg na przeprojektowanie układu ul. Światowida oraz opracowanie koncepcji węzła komunikacyjnego na Winnicy. Zadaniem wykonawcy wybranego w przetargu będzie zaprojektowanie dwóch jezdni ul. Światowida, z których każda będzie miała po dwa pasy ruchu. Ponadto opracuje on koncepcję połączenia ul. Światowida z ul. Modlińską przygotuje koncepcję budowy zintegrowanego węzła przesiadkowego z pętlą tramwajowo-autobusową w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Modlińskiej.

Oprócz tego będzie zobowiązany do przeprowadzenia przynajmniej dwóch spotkań konsultacyjnych dla mieszkańców oraz do uzyskania decyzji administracyjnych zezwalających na realizację układu drogowego wraz z etapową budową i możliwością oddawania do użytku kolejnych odcinków linii tramwajowej w kierunku Winnicy.

Zainteresowane firmy mają czas do 25 maja na składanie swoich ofert. Jak zmieni się projekt ul. Światowida poza liczbą pasów na jezdniach? Na istniejącej już jezdni wytyczony zostanie skrajny pas z miejscami do parkowania. Zmieni się geometria jezdni, która umożliwi ochronę dębu przy ul. Stefanika. Ruch na ulicy zostanie także uspokojony dzięki ograniczeniu szerokości pasów ruchu. Warto dodać, że jezdnia zostanie oddzielona od drogi rowerowej a ta od chodnika, pasem zieleni, którego częścią będzie szpaler drzew. Ulica stanie się wtedy prawdziwą aleją. Nie można zapomnieć, że wyremontowane zostaną także istniejące drogi rowerowe i chodniki po zachodniej stronie istniejącej ul. Światowida.
Inwestycja będzie realizowana w latach 2017 – 2018.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.