Unia wprowadzi nowe podatki. Kogo obejmą?

Unia Europejska na terenie całej wspólnoty chce wprowadzić nowe podatki. Środki mają być przeznaczone na walkę z kryzysem.

Fot. Pixabay

Unia Europejska chce utworzyć specjalny fundusz na walkę z kryzysem. Ma on wynieść aż 750 mld euro. Wygenerowanie jednak tak dużej puli pieniędzy wymaga dodatkowych środków. „Rzeczpospolita” poinformowała, że rozmowy o nowych podatkach mają odbyć się w dniach 18-19 czerwca.

Pierwszy z nich miałyby odprowadzać duże instytucje, których obroty wynoszą około 750 mln euro rocznie. Podatek wynosiłby 0,2 proc. i objął 70 tys. firm. Dzięki temu do kasy wspólnoty trafiłoby nawet 10 mld euro.

To jednak nie wszystko, ponieważ Unia Europejska myśli także nad wprowadzeniem innych danin. W planach są opłaty od emisji CO2 czy tworzyw sztucznych. Nie wiadomo jednak czy obejmowałoby one tylko firmy czy także i obywateli.

Według wstępnych informacji Polska na walkę z kryzysem miałaby dostać ponad 62 mld euro. Oznacza to, że więcej środków otrzymałyby tylko Hiszpania i Włochy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c