Uniwersytet Warszawski podjął decyzję ws. dalszego nauczania zdalnego!

Coraz więcej uczelni decyduje się o przedłużeniu nauczania zdalnego również w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021. Do grona placówek dołączył Uniwersytet Warszawski. W ten sposób ma zapewnić studentom i wykładowcom bezpieczeństwo podczas nauki. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Od poniedziałku naukę stacjonarną wznowiono w szkołach podstawowych, w klasach I-III. Ze względu na wciąż trwającą pandemię koronawirusa, obowiązuje jednak specjalny reżim sanitarny, zgodny z zaleceniami Ministerstwa Edukacji i Nauki. W zależności od liczby zakażeń w ciągu kolejnych 7-10 dni, rząd zdecyduje czy kolejni uczniowie wrócą do szkół. W tej chwili nauka zdalna odbywa się również na uczelniach wyższych.

Jak przekazał rektor Uniwersytetu Warszawskiego, w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021 zajęcia będą odbywać się zdalnie. Zajęcia zdalna dotyczą zarówno przedmiotów ogólnouniwersyteckich, jak i lektoratów. Wychowanie fizyczne ma być prowadzone również w sposób zdalny lub w obiektach uniwersyteckich. Wyjątkiem będą zajęcia, które nie mogą zostać przeprowadzone zdalnie, czyli laboratoria, praktyki terenowe czy praktyki zawodowe.

To nie pierwsza taka decyzja uczelni wyższych w Polsce. Wcześniej taką decyzję podjął Uniwersytet Jagielloński, ale również inne warszawskie uczelnie, m.in. prywatna placówka Collegium Civitas.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c