UOKiK skontroluje kolejne sieci handlowe

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył niedawno na sieć handlową Biedronka karę w wysokości 700 mln zł. za nieuczciwe wykorzystanie przewagi kontraktowej. Teraz pod tym kątem zostaną sprawdzone kolejne wielkie sieci.

Fot. Warszawa w Pigułce

Postępowania UOKiKu będą prowadzone pod kątem nieuczciwie stosowanych rabatów wstecznych. Za podobne praktyki na sieć Biedronka została nałożona kara w wysokości 700 mln. zł.

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny poinformował, że wszczął postępowania wobec kolejnych sieci handlowych. Jak informuje Urząd, postępowania dotyczą sieci Kaufland Polska, Eurocash i Intermarche. Działania wyjaśniające nie są jednak prowadzone przeciwko sieci a w sprawie.

„Działanie trzech przedsiębiorców może być przejawem nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej, dlatego w toku postępowania wyjaśniającego zweryfikujemy poczynione wstępnie ustalenia. Sytuacja, w której dostawcy produktów rolno-spożywczych przez kilka miesięcy nie wiedzą, na jakich warunkach finansowych realizują dostawy do sieci handlowej i czy współpraca będzie w ogóle dla nich opłacalna, jest absolutnie nieakceptowalna.” – napisał prezes UOKiK w komunikacie.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c