UOKiK zakazał Agorze przejęcia Eurozet!

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał komunikat, w którym przekazał, że zakazuje przejęcia przez Agorę spółki Eurozet. Tłumaczy to tym, że w wyniku koncentracji powstałaby silna grupa radiowa, mogąca ograniczyć konkurencję na rynku reklamy radiowej. 

Jak informuje Puls Biznesu, prezes UOKiK zakazał przejęcia spółki Eurozet przez grupę Agora. W opublikowanym komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów tłumaczy, że transakcja mogłaby doprowadzić do powstania duopolu i marginalizacji pozostałych grup i stacji radiowych. W końcu dwie wiodące grupy radiowe, czyli Eurozet i RMF FM posiadałyby łącznie około 70% udziału w rynku.

W tej chwili Agora stoi na czele grupy kapitałowej, która zajmuje się działalnością prasową, wydawniczą, ale i radiową. Wśród głównych stacji Agory jest TOK FM, Radio Pogoda, Radio Złote Przeboje czy Rock Radio. Eurozet produkuje i nadaje z kolei takie programy radiowe jak Radio ZET, Antyradio, Meloradio czy Radio Plus.

Pierwszy wniosek o zgodę na koncentrację Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów otrzymał jeszcze w październiku 2019 roku. Następnie sprawa została skierowana do drugiego etapu, aby przeprowadzić szczegółowe badanie rynku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c