Uruchomiono kolejny szpital tymczasowy! Tydzień przed planowanym otwarciem!

Wojewoda mazowiecki zdecydował o otwarciu szpitala tymczasowego w Ostrołęce tydzień wcześniej niż planowano. Od dziś placówka może przyjmować pacjentów zakażonych koronawirusem. 

Fot. Shutterstock

Chorych na koronawirusa przybywa. Decyzją wojewody mazowieckiego Konstantego Radzwiłła, od dziś uruchomiony został szpital tymczasowy w Ostrołęce. Do tej pory w województwie funkcjonowały trzy placówki: w Warszawie, w Radomiu i w Siedlcach.

Lecznica miała wznowić przyjęcia dopiero 5 listopada, jednak po konsultacji wojewody z władzami szpitala zdecydowano, że może już zacząć przyjmować pacjentów. Szczególnie, że większość szpitali covidowych w ostatnim czasie bardzo szybko się zapełnia i zaczyna w nich brakować miejsc dla zakażonych.

Szpital tymczasowy w Ostrołęce znajduje się przy szpitalu specjalistycznym. Łącznie może pomieścić 196 łóżek. Został wykonany w technologii modułowej i póki co zostanie uruchomiony pierwszy z nich. Szpital był już uruchomiony podczas poprzedniej fali COVID-19, przyjmował chorych od marca do czerwca 2021 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c