Urząd marszałkowski przekazuje prawie 30 mln na warszawskie szpitale!

Urząd marszałkowski zdecydował się wesprzeć warszawskie szpitale w walce z koronawirusem. Przekazał blisko 30 milionów złotych. Najwiecej dostanie Szpital Bielański. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Siedem warszawskich szpitali otrzymało wsparcie finansowe. Jak podkreśla wiceprezydent miasta Renata Kaznowska, nie są to przypadkowe placówki. Urząd marszałkowski zdecydował się przekazać blisko 30 milionów złotych tym szpitalom, które aktywnie brały udział w walce z COVID-19.

Najwięcej pieniędzy otrzymał Szpital Bielański. Środki mają zostać przeznaczone tam na urządzenia ratujące życie, w tym respiratory, kardiomonitory i sprzęt do dializoterapii. Pomoc ma też otrzymać oddział ginekologiczno- położniczy oraz patologii noworodka. Szpital na Solcu kupi trzy rodzaje sprzętu. Będą to defibrylatory, sprzęt do USG oraz system centralnego monitoringu, który w jednym miejscu sprawdzi paramenty pacjentów, którzy rozmieszczeni będą po całym szpitalu.

Obecnie jedyną placówką w Warszawie zajmującą się chorym na COVID-19 jest Szpital Południowy, zlokalizowany na Ursynowie. Jak podkreślają władze Warszawy, pacjentów z dnia na dzień jest coraz więcej. Wkrótce w województwie mają zostać uruchomione jeszcze dwie placówki przeznaczone dla zakażonych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c