Urząd miasta zapowiada dezynfekcję przestrzeni miejskiej!

Jak informuje ratusz, podobnie jak w roku 2020, w kwietniu rozpocznie się dezynfekcja przestrzeni miejskich w Warszawie. Wszystko w celu walki z pandemią koronawirusa.

Fot. Pixabay

Pandemia koronawirusa w kraju przybiera na sile. Wczoraj padł rekord jeśli chodzi o dobową liczbę zakażeń widzem SARS-CoV-2. W związku z tym rząd zdecydował się wprowadzić dodatkowe obostrzenia. Wśród nich jest między innymi zamknięcie przedszkoli i żłobków, ograniczenie osób przebywających w sklepach i kościołach czy zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych.

Bardzo trudna sytuacja jest między innymi na Mazowszu. W związku z tyn ratusz postanowił zorganizować dezynfekcję przestrzeni miejskich. Jak przekazała w rozmowie z TVN rzeczniczka miasta, ozonowane będą otoczenia szpitali, przystanków, przejść podziemnych, bulwarów oraz  wejścia na stacje metra.

„Wodę można wykorzystać zarówno do mycia powierzchni jak i rozpylania. Ozon jest bardzo efektywnym środkiem dezynfekującym i wyraźnie góruje nad innymi środkami chemicznymi, bowiem nie ma niszczącego wpływu na środowisko naturalne.”

-zapewniła Karolina Gałecka. Akcja dezynfekcji rozpocząć się ma w kwietniu. Czynności mają być przeprowadzane w nocy. Podobne rozwiązanie zastosowano już w ubiegłym roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c