Urząd wojewody zapewnia: „W szpitalach w Warszawie nie brakuje miejsc covidowych”

Jak tłumaczy w rozmowie z radiem RDC urząd wojewody mazowieckiego, w warszawskich szpitalach nie brakuje miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Problemem są natomiast zmiany rotacyjne. 

Fot. Shutterstock

Od kilku dni wciąż pojawiają się informacje, że w szpitalach na Mazowszu jest duży problem z brakiem wolnych miejsc w szpitalach covidowych. Spowodowane jest to faktem, że coraz więcej osób, również młodych, wymaga hospitalizacji w związku z ciężkim przebiegiem choroby.

Jak jednak zapewnia urząd wojewody mazowieckiego w rozmowie z radiem RDC,  w stolicy nie brakuje łóżek dla chorych na COVID-19. Urząd powołuje się na oficjalne dane, z których wynika, że liczba miejsc jest wystarczająca, aby przyjmować nowych zakażonych. Jak dodaje rzeczniczka, problem stanowią jedynie zmiany rotacyjne.

W szpitalach w całej Warszawie jest w tej chwili łącznie 1756 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem.  Urząd zapewnia, że dostępnych powinno być ponad 240.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c