Urzędy przechodzą na pracę częściowo zdalną. Powodem rosnąca czwarta fala COVID-19.

Częściowo ograniczona zostanie praca urzędów w Warszawie. Jak poinformował prezydent miasta, urzędy częściowo przechodzą na pracę zdalną. Wszystko z powodu rozwijającej się czwartej fali pandemii COVID-19. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Pandemia rozwija się. Według zapowiedzi ekspertów i rządu, już wkrótce czekać nas będzie szczyt zakażeń. W województwie mazowieckim wczoraj odnotowano 3756 nowych zakażeń, zmarły natomiast 53 osoby. W samej Warszawie liczba przypadków wyniosła 1586. Wskaźnik zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców wyniósł 8,84.

„Czekamy na decyzje rządu co do restrykcji, ale sami także podejmujemy takie, które uważamy za stosowne. Przechodzimy, przynajmniej częściowo, na pracę zdalną i również staramy się doprowadzać do takiej sytuacji, w której ciągłość pracy będzie na pewno zapewniona, zwłaszcza w tych miejscach, które są istotne dla funkcjonowania miasta.”

-wyjaśnił. Jak dodał, w takim samym systemie pracowano podczas drugiej i trzeciej fali pandemii COVID-19 i wtedy to się sprawdziło.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c