USA nałoży sankcje na Polskę?

Jak informuje RMF FM Stany Zjednoczone rozważają nałożenie na Polskę szeregu sankcji. W Waszyngtonie trwa analizowanie jakie sankcje miałby to być. Niewykluczone, że Polska nie zostanie zaproszona na światowy szczyt demokracji.

Fot. Pixabay

Wszystko z powodu przyjętej przez Sejm ustawy o medialnej o radiofonii i telewizji tzw. „Lex TVN”. Najbardziej sankcje może odczuć Warszawa.

Ciąg sankcji:

Rozważane jest nie zaproszenie przez prezydenta USA polskiego rządu na światowy szczyt demokracji oraz konsekwencje dla polityków w państwie. Pojawia się też informacja o zablokowaniu sprzedaży czołgów Abrams.

Opcja „atomowa”:

USA ma asa w rękawie tzw. opcja atomowa. Będą to sankcje personalne, które uderzą w prezydenta RP Andrzeja Dudę, premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak można się dowiedzieć ci politycy będą mieli zakaz wjazdu na teren USA!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c