Usiłował okraść kiosk. Został zamknięty wewnątrz

Policjanci z Mokotowa zatrzymali 68-letniego mężczyznę, który próbował ukraść z kasy ponad 3 tys. złotych. Kiedy ekspedientka wyszła z kiosku, aby zamknąć witrynę z gazetami, ten wskoczył do środka, mając nadzieję, że uda mu się uciec w porę z pieniędzmi. Kobiet widząc co się dzieje, zatrzasnęła drzwi, uniemożliwiając mężczyźnie ucieczkę i zaczęła wzywać pomocy. Przechodzący w pobliżu patrol policji usłyszał krzyki kobiety i zatrzymał Wiesława G. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Fot. KSP

Fot. KSP

Wszystko wydarzyło się kilka dni temu na Mokotowie. Przechodzący w pobliżu ulicy Puławskiej patrol policji usłyszał krzyki kobiety wzywającej pomocy. Funkcjonariusze ruszyli jej z pomocą. Okazało się, że kobieta w kiosku zatrzasnęła mężczyznę, który usiłował z kasy ukraść pieniądze.

Jak ustalili policjanci kobieta wyszła na chwilę z kiosku, aby zamknąć witrynę z gazetami, zostawiając otwarte drzwi. Moment ten chciał wykorzystać 68-letni mężczyzna, który wskoczył do środka i zaczął zaglądać do kasetki z pieniędzmi. Myślał, że zanim kobieta wróci, niepostrzeżenie ucieknie z gotówką.

Wiesław G. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Śledczy z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu przedstawili mu zarzut usiłowania kradzieży. Mężczyzna dobrze jest znany funkcjonariuszom policji. Wcześniej był już notowany za podobne przestępstwa. Teraz za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.