Uśmiech dziecka na Dzień Dziecka

usmiech_2015

Akcja Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka to pomysł Fundacji Hospicyjnej na wywołanie uśmiechu na twarzach nieuleczalnie chorych dzieci. Tak o akcji mówią sami organizatorzy:

„To są dzieci bardzo pokrzywdzone przez los, wciąż przeżywające żałobę po stracie swoich najbliższych. Ich smutkowi trudno jest zaradzić, warto jednak pokazać, że nie są same. Lista dzieci, dla których poszukujemy sponsorów, liczy już ponad 300 imion i każdego dnia się powiększa. Akcja potrwa do 20 maja – do tego czasu (chociaż po co aż tak zwlekać?) można wybrać jedno lub kilkoro dzieci i spełnić jego marzenie. Czekamy na odzew zarówno osób indywidualnych, jak i grup, w tym ze szkół i zakładów pracy. Upragniony prezent często nie kosztuje wiele, ale zawsze jest bezcenny – tak jak świadomość społecznej solidarności i współodczuwania. Udział w akcji zadeklarowało już kilka znanych osób, które jednak poprosiły o anonimowość.

Prosimy o szybką decyzję, symboliczny finał przypada 1 czerwca – do tego momentu w domach wszystkich dzieci powinny znaleźć się prezenty, a na ich twarzach uśmiech.”

Na liście marzeń znajdują się prezenty, które chciałyby dostać dzieci. Paczki można przesyłać na adres fundacji hospicyjnej. Pomóżmy wspólnie wywołać uśmiech.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.