Uszkodził przystanek, a wcześniej prywatny samochód

Policjanci z Lesznowoli zatrzymali dwóch 17- latków, podejrzewanych o wybicie szyb na przystanku autobusowym w miejscowości Kolonia Lesznowola. W trakcie policyjnych ustaleń wyszło na jaw, że jeden z zatrzymanych mężczyzn, dzień wcześniej uszkodził samochód marki kia.

Fot. Policja

Do oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Lesznowoli wpłynęło zgłoszenie dotyczące niszczenia przystanku autobusowego w miejscowości Kolonia Lesznowola przez agresywnych mężczyzn. Wybita została tylna szyba wiaty przystanku, a druga została wypchnięta z obramowania.

Skierowani na miejsce policjanci zastali zdewastowaną wiatę przystanku autobusowego oraz dwóch, jak się okazało 17-latków, którzy odpowiadali rysopisowi ze zgłoszenia. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Jeden z mężczyzn zachowywał się agresywnie w stosunku do policjantów i nie wykonywał ich poleceń. Obezwładniony został umieszczony w radiowozie razem z drugim zatrzymanym 17-latkiem. Następnie zostali oni przewiezieni do komisariatu. Badanie

alkomatem wykazało, że obaj mają ponad promil alkoholu w organizmie.

Dzień wcześniej policjanci z Lesznowoli otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia samochodu osobowego marki kia, gdzie sprawca kopnął w tylne drzwi pojazdu a następnie wybił łokciem tylną szybę. Po tym zdarzeniu zbiegł on z miejsca przestępstwa.

Funkcjonariusze w obu tych sprawach, zbierali dalszy materiał dowodowy. Okazało się, że zatrzymany agresywny 17- latek jest odpowiedzialny za zniszczenie samochodu. Usłyszy on dwa zarzuty karne, jeden za zniszczenie przystanku, a drugi za uszkodzenie samochodu.

Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c