Utrudnienia i zmiany organizacji ruchu na Powiślu

Na wiadukcie nad ulicą Kruczkowskiego będą prowadzone prace, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu pojawią się już w poniedziałek

Fot. Pixabay

Jak zaznaczyła ratusz, nie jest to jeszcze zapowiadany przez kolejarzy remont linii średnicowej, a jedynie roboty utrzymaniowe, które są niezbędne z uwagi na stan techniczny wiaduktu. Na ul. Kruczkowskiego pierwsze znaki i wygrodzenia pojawią się w poniedziałek 27 marca, rozpoczęcie prac przewidziane jest na wtorek. Kolejarze zajmą wówczas prawe pasy na obu jezdniach ul. Kruczkowskiego pod remontowanym obiektem.

Jak podaje portal tvn24.pl, w związku z pracami zmieni się organizacja ruchu, ulica Kruczkowskiego zostanie zwężona. Już przed wiaduktem mostu Poniatowskiego – z prawego pasa jezdni w stronę Tamki – możliwy będzie wyłącznie skręt w prawo, czyli w al. 3 Maja. Z tego pasa prosto pojadą tylko autobusy komunikacji miejskiej. Drugi pas – do jazdy prosto – pozostanie ogólnodostępny. Za wiaduktem kolejowym kierowcy ponownie skorzystają z pełnej szerokości jezdni.

Poruszający się w stronę ul. Książęcej i Ludnej korzystać będą z jednego pasa – od parku Beyera do przeprawy kolejowej. W rejonie robót obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Ten etap prac potrwa do końca kwietnia. Następnie kolejarze zajmą lewe (wewnętrzne) pasy ul. Kruczkowskiego.

Przystanek autobusów 162, PKP Powiśle 04 zostanie zawieszony. Zamiast niego uruchomiony zostanie przystanek tymczasowy pod wiaduktem mostu Poniatowskiego – w odległości ok. 100 metrów przed dotychczasowym.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]