Utrudnienia na Trasie Armii Krajowej

Trasa Armii Krajowej. Fot. Piotr Biegała / Wikipedia

Trasa Armii Krajowej. Fot. Piotr Biegała / Wikipedia

Trwa przebudowa Trasy Armii Krajowej – prawie pięciokilometrowy odcinek zmienia się w drogę ekspresową. Wykonawca zapowiada kolejne zmiany w ruchu drogowym.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje Trasę AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace budowlane trwają na całym odcinku drogi – od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Samochody jeżdżą w obydwu kierunkach wyremontowaną już północną nitką trasy a ekipy budowlane weszły na część południową. Wykonawca na najbliższe dni zapowiada kolejne zmiany w ruchu drogowym. I tak:

• 29 maja ok. godz. 22.00 planowane jest przełożenie ruchu na wyremontowaną jezdnię zbiorczo – rozprowadzającą pod ulicą J. Słowackiego, a także przesunięcie w kierunku wschodnim przewiązki, którą kierowcy wjeżdżają na północną jezdnię trasy. Rozpocznie się remont trasy w miejscu dawnej przewiązki.

• 2 czerwca ok. godz. 22.00 planowane jest otwarcie południowej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na węźle Modlińska w relacji Centrum – Bródno.

• w nocy z 2 na 3 czerwca w godz. 22.00 – 2.00 na wysokości wiaduktu ul. Powązkowskiej planowane jest zwężenie lewych pasów jezdni głównej trasy na długości ok. 200 m. Przejezdne będzie po jednym pasie w każdym kierunku, powodem zmian jest demontaż zabezpieczeń BHP.

• od 3 czerwca ok. godz. 22.00 do 8 czerwca ok. godz. 6.00 na wysokości trasy AK planowane jest zamknięcie jezdni zachodniej ul. Wybrzeże Gdyńskie w kierunku Centrum. Ruch w obu kierunkach prowadzony będzie jezdnią wschodnią Wisłostrady (normalnie prowadzącą w kierunku Gdańska). W ten przedłużony weekend na jezdni Wisłostrady w kierunku centrum wymieniana będzie nawierzchnia.

• od 5 do 26 czerwca w godzinach nocnych (22.00-6.00) na rondzie na ul. W. Broniewskiego pod trasą prowadzone będą roboty brukarskie. Jezdnie na rondzie będą zawężane do dwóch pasów ruchu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.