Uwaga! Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa!

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa od rana wysyła do Polaków alerty dotyczące sytuacji pandemicznej i zmian, które od dziś zostały wprowadzone na terenie kraju. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła do obywateli wiadomość SMS, w której informuje o sytuacji pandemicznej w kraju i wprowadzonych dodatkowych obostrzeniach. W załączonym do wiadomości linku znajdują się informacje dotyczące dobowej liczby nowych przypadków koronawirusa, liczby zajętych łóżek w szpitalach covidowych, liczba osób, które przebywają obecnie na kwarantannie oraz osób, które wyzdrowiały.

Zwrócono także uwagę na to, że w celu ograniczenia transmisji wirusa SARS-CoV-2 niezbędne było wprowadzenie dodatkowych restrykcji. Jest to między innymi zamknięcie galerii handlowych i sklepów budowlanych(poza kilkoma wyjątkami) czy limit w sklepach i miejscach kultu religijnego. Dodatkowo, działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego.

Rząd zaapelował także do osób pracujących, aby w miarę możliwości podjęli pracę zdalną. W przypadku konieczności wykonywania obowiązków służbowych stacjonarnie, należy pamiętać o posiadaniu maseczki, dezynfekcji i zachowaniu dystansu społecznego. Pojawił się także komunikat dotyczący świąt wielkanocnych.

„Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. W okresie świąt powinniśmy więc ograniczyć nasze kontakty wyłącznie do najbliższych domowników, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas. Wiele zależy od nas samych. Dbajmy o siebie i swoją rodzinę.”

-dodano.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c