Uwaga! Jutro o 12:00 w całej Polsce zabrzmią syreny

W najbliższą środę, 12 czerwca, o godzinie 11:00, odbędzie się pogrzeb sierżanta Mateusza Sitka, który poświęcił swoje życie w obronie granic Polski. Uroczystość pogrzebowa śp. sierżanta Sitka będzie momentem, aby wspólnie uczcić jego pamięć i oddać hołd jego bohaterstwu.

Fot. Obraz zaprojektowany przez Warszawa w Pigułce wygenerowany w DALL·E 3.

Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicze Straże Pożarne z całego kraju zostaną zaangażowane w wydarzenie, aby pokazać solidarność i wsparcie dla rodziny zmarłego oraz wszystkich służb dbających o bezpieczeństwo naszych granic. W hołdzie dla Mateusza, dnia 12 czerwca o godzinie 12:00, zaplanowano jednoczesne uruchomienie syren w samochodach straży pożarnej na terenie całego kraju. Będzie to symboliczny gest, który ma na celu przypomnienie o ofierze, jaką ponoszą służby w obronie suwerenności i bezpieczeństwa Polski.

Organizatorzy zachęcają wszystkich członków ochotniczych straży pożarnych, a także społeczność lokalną, do uczestnictwa w pogrzebie oraz inicjatywie z syrenami, podkreślając, że „wasza obecność będzie dowodem na to, że pamięć o naszych bohaterach jest wieczna.”

Zmarły sierżant Mateusz Sitek zostanie pochowany z pełnymi honorami wojskowymi, co jest wyrazem szacunku i uznania za jego służbę i poświęcenie. Ceremonia pogrzebowa, która odbędzie się w rodzinnej miejscowości Mateusza, zgromadzi nie tylko strażaków, ale także przedstawicieli innych służb, lokalnych władz, a także mieszkańców i przyjaciół zmarłego, którzy razem pożegnają swojego bohatera.

Uroczystości pogrzebowe będą również okazją do refleksji nad trudną pracą i codziennym heroizmem osób, które na co dzień z narażeniem własnego życia dbają o bezpieczeństwo nas wszystkich. Pamięć o sierżancie Mateuszu Sitku, jak i o wszystkich, którzy jak on poświęcili swoje życie w służbie narodowi, pozostanie z nami na zawsze.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]