Uwaga kierowcy! Zmiany w przepisach drogowych!

W 2021 roku na kierowców czekają zmiany. Wśród najważniejszych założeń, które zostaną zmodyfikowane będą nowe zasady pierwszeństwa na przejściach dla pieszych, kary za jazdę na zderzaku czy zakaz używania e-hulajnóg na chodnikach. 

Fot. Shutterstock

Jak informuje „Rzeczpospolita”, w najbliższych miesiącach kierowców czekają duże zmiany. Wszystko ma na celu zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach. Dlatego poprawią się zasady dotyczące przejścia dla pieszych. Obowiązkiem kierowcy będzie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście lub znajdującego się na nim. Wyjątkiem będzie torowisko. Jednak pieszy znajdujący się na zebrze nie będzie mógł korzystać z telefonu czy innych urządzeń. Dzięki temu osoba wchodząca na pasy będzie mogła skupić się jedynie na drodze.

Zmiany dotyczyć będą również prędkości na terenie zabudowanym. Bez względu na porę dnia będzie to 50km/h. W tej chwili w nocy dopuszczalna prędkość wynosi 60 km/h. Dodatkowo, nie będzie można jeździć na tzw. zderzaku na drogach szybkiego ruchu. Teraz jadąc 100 km/h odległość będzie musiała wynieść 50m, 120 km/h- 60m, a 140 km/h- 70m. Jest to połowa aktualnej prędkości.

Osoby korzystające z elektrycznych hulajnóg nie będą mogli jeździć chodnikami, a dzielić będą jezdnię z motorami i samochodami. Ma to spowodować większe bezpieczeństwo na chodnikach, z których będą korzystać jedynie piesi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c