Uwaga na burze w Warszawie!

Burze na zachodzie Polski spowodowały duże spustoszenia. W wyniku powalenia drzew zginęli ludzie. Teraz front burzowy przesuwa się na wschód i ma dotrzeć do Warszawy w ciągu godziny. Kumulacji wyładować możemy spodziewać się nocą.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

„Burze nad Wielkopolską i Kujawami uformowały dużą linię szkwałową, w jej zasięgu występują porywy wiatru od 80 km/h do 110 km/h. Front tych burz przemieszcza się na wschód, północny-wschód, wkrótce wkroczy nad woj. mazowieckie. W zasięgu frontu szkwałowego nie można wykluczyć lokalnego zjawiska trąby powietrznej. Z frontem burzowym związane są też bardzo krótkie ulewy (do 20 mm) oraz grad (do 3 cm). W ciągu najbliższych dwóch godzin front ten może dotrzeć do Warszawy.” – czytamy w serwisie pogodowym IMGW-PIB, pogodynka.pl o godzinie 18.00.

Na szczęście trąby powietrzne nam nie grożą, choć małe to pocieszenie dla wschodniego Mazowsza nad którym mogą przejść. Burze mają dojść do Warszawy po godzinie 20.00. Ryzyko ich wystąpienia jest duże, jednak możliwe jest, że porywisty wiatr nam ich oszczędzi. Na wszelki wypadek ograniczcie podróż po mieście.

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.