Uwaga na niebezpieczne zabawki! Dziecko połknęło 50 magnesowych kulek

Popularne ostatnio magnesy neodymowe z których można budować różne figury, w rękach dzieci mogą stanowić spore zagrożenie. W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie z brzucha dziecka wyciągnięto 50 takich kulek.

fot. Pixabay

Krakowscy lekarze przestrzegają przed takimi zabawkami. Są niezwykle łatwe do przełknięcia, jednak w organizmie mogą wyrządzić wiele szkód.

Jak informuje RMF FM, w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie były ostatnio trzy przypadki połknięcia magnesów neodymowych przez dzieci.

Jak informują lekarze jest to wynik ciekawości świata wyrażany przez dzieci. Ciekawość ta jest jednak czasem niebezpieczna.

W brzuchu jednego z dzieci znaleziono aż 50 takich magnesów. Lekarze przestrzegają, że kulki mają bardzo silne działanie magnetyczne, co może doprowadzić do niedrożności wewnątrzjelitowych i w konsekwencji trzeba je usuwać operacyjnie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c