Parada równości, mecz reprezentacji. Uwaga na sobotnie utrudnienia! Mogą skończyć się paraliżem stolicy

W eliminacjach do EURO 2016, na Stadionie Narodowym zmierzą się reprezentacje Polski i Gruzji, co spowoduje paraliż prawej strony miasta. Później nastąpi paraliż lewej. Przejdzie tamtędy Parada Równości.

Utrudnienia

Fot. Wikipedia / paradarownosci.ue

„Startujemy nadal pod Sejmem. Nadal w sobotę 13 czerwca 2015. I nadal o 15:00. Zmieni się nieznacznie nasz kierunek – spod Sejmu RP pójdziemy ulicą Piękną, potem Mokotowską, by dotrzeć do pl. Zbawiciela. Stamtąd, prostą drogą dotrzemy ulicą Marszałkowską do Świętokrzyskiej. Z niej skręcimy w Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, by przy pl. Zamkowym przejść w ul. Senatorską i skończyć na pl. Bankowym.” – piszą organizatorzy Parady Równości.

Godzinę przed rozpoczęciem marszu, a więc o godz. 14.00 duży obszar Saskiej Kępy zostanie wyłączony z ruchu. Podobnie, jak to miało miejsce w finał Ligi Europy wyłączony zostanie obszar ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, Międzynarodową i al. Stanów Zjednoczonych. Niedostępny będzie też Wał Miedzeszyński. Ulice będą niedostępne dla mieszkańców, za to przejezdne dla pojazdów ZTM, taksówek, jednośladów i pojazdów z identyfikatorem SK.  Wyjątkiem będą linie 117 i 146, które nie pojadą ul. Francuską, a ul. Zwycięzców i Saską i Waszyngtona. Zostanie tez uruchomiona linia 77, która pomiędzy 15.00, a 18.00 będzie kursowała między Pl. Narutowicza, a Rondem Wiatraczna. Zamknięty obszar Saskiej Kępy zostanie otworzony o godz. 18.00, kiedy to zacznie się już mecz.

Po meczu o godz. 20.00 zostanie zamknięty ciąg ulic od Ronda Waszyngtona aż po same Al. Jerozolimskie. Utrudnienia potrwają do czasu, aż rozejdą się kibice. Wszystkie informacje o utrudnieniach znajdziecie również na stronie Urzędu Miasta.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.