Uwaga na tego rowerzystę! Bije rolkarzy!

Jedna z użytkowniczek popularnego portalu społecznościowego ostrzegła przed mężczyzną, który zachowuje się agresywnie w stosunku do rolkarzy.

Fot. Pixabay

„Wczoraj z koleżanką byłyśmy na rolkach na polu mokotowskim. Na zdjęciu poniżej siniak na jej ręce, po tym jak facet jadący z naprzeciwka na rowerze przywalił jej z pięści, ponieważ uznał ją za ‚j**aną debilkę, która jeździ po ścieżce’ Na szczęście koleżanka dobrze jeździ, więc utrzymała równowagę i na siniaku się skończyło” – opisuje użytkowniczka i dodaje, że nie chce wdawać się w przepisy, ale jazda po ścieżce jest jej zdaniem bezpieczniejsza.

Jadąc z dużą szybkością rolkarz rzeczywiście może być bezpieczniejszy na ścieżce rowerowej. Nie zmienia to jednak faktu, że przepisy ruchu drogowego są w tej sprawie jasne. Rolkarz, podobnie, jak osoba jadąca na hulajnodze, jest traktowany jak pieszy. Rządzący chcą to zmienić, ale pandemia wymusiła pracę nad innymi przepisami.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c