Uwaga! Nadchodzą upalne dni na Mazowszu!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla ośmiu województw. Wśród nich jest województwo mazowieckie. Wszystko ze względu na temperaturę, która ma przekroczyć 30 stopni.

Fot. Pixabay

Przewidywana temperatura to ponad 30 stopni w cieniu. W najbliższych dniach pogoda będzie bez zmian, a w nocy może sięgać nawet do 20 stopni.

Taka pogoda nie sprzyja podczas spędzania lata w mieście. Warto pomyśleć o w miarę możliwości spędzeniu czasu w domu, przy zasłoniętych oknach. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzega przed piciem alkoholu w upał, który odwadnia organizm, a także o ograniczenie dużego wysiłku fizycznego.

Warto w czasie upałów nawadniać organizm wodą, nosić nakrycie głowy oraz stosować kremy z filtrem UV. Należy spędzać czas nad wodą odpowiedzialnie, a w samochodzie pod żadnym pozorem nie zostawiać samych dzieci i zwierząt.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c