Uwaga! Nowa próba oszustwa! Tym razem „na pracownika banku”!

Policjanci z Piaseczna ostrzegają przed nowym sposobem wyłudzania pieniędzy. Tym razem oszuści dzwonią, podszywając się pod pracownika banku i wymusza zainstalowanie aplikacji tzw. zdalnego pulpitu.  

Fot. Warszawa w Pigułce

Policjanci z Piaseczna opublikowali nagranie rozmowy z oszustem podszywającym się pod pracownika banku. Przekazał, że zauważył podejrzaną transakcję na koncie. Aby naprawić rzekomy problem, mężczyzna wymusił na 26-letniej kobiecie zainstalowanie aplikacji tzw. zdalnego pulpitu.

To właśnie zwróciło uwagę kobiety, że coś jest nie tak. Znana, darmowa aplikacja coraz częściej jest w ostatnim czasie wykorzystywana właśnie do oszustw bankowych. Jeśli aplikacja byłaby pobrana, złodziej miałby dostęp do wszystkiego co robimy na swoim telefonia bądź komputerze, w tym również na koncie bankowym. W ten sposób ma dostęp do środków finansowych, ale i może zaciągnąć kredyty.

Jak apelują policjanci, jeśli ktokolwiek otrzyma taki sam telefon, powinien natychmiast zgłosić się na policję i pod żadnym pozorem nie godzić się na pobranie aplikacji. Dodatkowo, funkcjonariusze proszą, aby osoby rozpoznające głos oszusta zgłosiły się do KPP w Piasecznie lub do najbliższej jednostki policji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c