Uwaga! Nowe „Czarne Punkty” na Mazowszu

Władze Mazowsza oraz Policja prowadzą akcję oznaczania niebezpiecznych akwenów, w których dochodzi do wypadków utonięć. W tym roku na terenie województwa mazowieckiego pojawi się osiem nowych tablic. W sumie będzie ich już 123.

O kolejnych „Czarnych Punktach Wodnych” na Mazowszu poinformował na konferencji prasowej marszałek Adam Struzik. Staną one w Lewiczynie, Mławie, Jagodnie, Jasieńcu Iłżeckim, Zazdrości, Wilczkowicach Górnych oraz w Sokołowie. W sumie w całym województwie oznakowane będą 123 miejsca. W konferencji wzięłi udział przedstawiciele Policji i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

-Mamy nadzieję, że tablice będą impulsem dla wypoczywających do zachowania szczególnej ostrżności, zwłaszcza w czasie wakacji, gdy najwięcej osób planuje wypoczynek nad wodą – powiedziała podinsp. Agnieszka Guza z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu.

Niewątpliwym atutem tablic jest ich grafika. Prosta i czytelna forma w jednoznacznej kolorystce, gwarantuje dobrą widoczność i może być zrozumiała również dla obcokrajowców. Tablice są ustawiane w miejscach wytypowanych przez Komendę Wokewódzką i Stołeczną Policji, gdzie doszło do wypaków tonięć i utonięć. Sama tablica nie stanowi zakazu kąpieli w danym miejscu, a ma przestrzegać przed brawurą w obliczu żywiołu.\Statystyki jak co roku nie są zadawalające. W ubiegłym roku na Mazowszu utonęlo w sumie 57 osób , w tym 5 kobiet i trójka dzieci. W tym roku mamy ju z 24 utonięcia w tym 4 w trwajacycm okresie wakacyjnym.

O tym jak zachowywać się nad wodą przypoomnieli również Prezes Stołecznego WOPR Paweł Błasiak oraz podkom. Kinga Czerwińska z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c