Uwaga! Oszuści wyłudzają dane od seniorów! Nowa metoda „na punkt szczepień”

W dwóch gminach, w których dopiero co uruchomiono dodatkowe punty szczepień na koronawirusa, miały miejsca próby wyłudzenia danych. Oszuści wysyłali wiadomości do seniorów, prosząc ich o zdjęcie dowodu osobistego i numer PESEL.

Fot. Shutterstock

Jak informuje i przestrzega Stowarzyszenie Metropolia Poznań, potwierdzono nową metodę oszustwa „na punkt szczepień”. W dwóch gminach pod Poznaniem, w których w ostatnim czasie uruchomiono dodatkowe punty szczepień przeciwko COVID-19, doszło do prób wyłudzenia danych.

Oszuści za pośrednictwem wiadomości SMS lub dzwoniąc bezpośrednio do seniorów o zdjęcie dowodu osobistego i numeru PESEL. Podawali się za pracowników punktów szczepień. W rzeczywistości nikt z personelu nie żądał przesyłania takich danych.

O ostrożność wszystkich Polaków apeluje również policja i przestrzega, aby każdą próbę oszustwa od razu zgłaszać funkcjonariuszom. Do punktów szczepień można zgłaszać się poprzez ogólnopolski numer 989 lub kontaktując się bezpośrednio z daną placówką.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c