Uwaga! Oszustwo na „BLIK-a” – policjanci apelują o ostrożność!

Płoccy policjanci ponownie ostrzegają o nowej metodzie działania przestępców. Oszustwo „na BLIK-a” to coraz bardziej popularny sposób, jaki wykorzystują przestępcy do wyłudzania pieniędzy.

Fot. Pixabay

Nowa metoda działania oszustów polega na pokonywaniu zabezpieczenia i  uzyskania dostępu do aplikacji Messenger.  Za jej pośrednictwem przestępcy wysyłają do znajomych danej osoby wiadomości z prośbą o wygenerowanie i podanie im kodu BLIK. Najczęściej tłumaczą to pilną potrzebą zrealizowania przelewu bądź uiszczenia jakiejś opłaty i chwilowym brakiem dostępu do środków zgromadzonych na swoim koncie.

Policjanci ponownie  apelują. Tego typu wiadomości TO PRÓBA OSZUSTWA !!!. Absolutnie nie należy przekazywać kodów, nawet jeśli osoba, która do nas napisze jest nam znana i bliska. Trzeba mieć świadomość, że ktoś mógł włamać się na konto naszego znajomego i wykorzystując znajomość chce nas oszukać i okraść.
Warto wiedzieć, że samo przekazanie kodu BLIK nie spowoduje, że ktoś będzie miał dostęp do naszych pieniędzy. Dopiero zatwierdzenie transakcji w aplikacji bankowej na telefonie będzie potwierdzeniem realizacji transakcji i przestępcy wypłaca nasze pieniądze na przykład z bankomatu.

Na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku doszło już do kilkudziesięciu przypadków tego typu oszustwa. Aby nie paść ofiarą przestępców policjanci radzą, by weryfikować tożsamość osób, które wysyłają do nas wiadomości z prośbą o pożyczkę. Dbajmy o bezpieczeństwo swoich danych oraz hasła, tak aby inne osoby nie mogły wejść w ich posiadanie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.