Uwaga! Policja kontroluje stoki narciarskie

Policjanci od kilku dni prowadzą działania w rejonie stoków narciarskich, a od poniedziałku, 30 listopada br. pojawiają się tam znacznie częściej. Więcej patroli przewidziano także w najbliższy weekend. Funkcjonariusze będą kontrolować stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez właścicieli oraz osoby korzystające z zorganizowanych terenów narciarskich.

Fot. Małopolska policja

W ten weekend na krynickim stoku pojawią się także policyjni narciarze. Ich zadaniem, prócz wsparcia w kontrolowaniu przestrzegania zasad bezpieczeństwa, będzie jak co roku zapewnienie bezpieczeństwa oraz ochrona życia i zdrowia narciarzy, czyli m.in. zapobieganie bójkom, pobiciom, narażeniu na utratę życia lub zdrowia czy uszkodzeniu ciała. Rolą policjantów będzie także zapobieganie kradzieżom, szczególnie sprzętu narciarskiego.

Funkcjonariusze skontaktowali się także z właścicielami stacji narciarskich, którzy są zobowiązani do wprowadzenia rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pracownikom oraz osobom z nich korzystających. Jak deklarują operatorzy wyciągów, przy wejściu do stacji pojawiły się separatory, które mają za zadanie oddzielić korzystających z wyciągu. Ponadto raz na dobę będzie dezynfekowana infrastruktura, z którą narciarze mają styczność, a z głośników wygłaszany jest komunikat dotyczący zachowania dystansu oraz konieczności zasłaniania ust i nosa i dezynfekcji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c