Uwaga! Potrzebna krew dla dziecka!

„Potrzebna jest krew dla hospitalizowanego syna naszego kolegi z BMWP KGP nadkom. Mariusza Tomczaka. Dziecko ma stwierdzoną aplazję szpiku i w procesie leczenia ma wtłaczaną krew do krwioobiegu. Jeżeli leczenie się nie uda to koniecznością będzie przeszczep szpiku. Oddawana krew przyspieszy 3-miesięczny proces leczenia” – informuje Komenda Stołeczna Policji.

Fot. Shutterstock

Mały pacjent to Wojciech Tomczak, Szpital Kliniczny przy WUM, ul. Żwirki i Wigury 63 w Warszawie, Oddział Onkologii, Hematologii Dziecięcej, Transplantologii Klinicznej i Pediatrii Dziecięcej.

Jednocześnie przypominamy o piątkowych (18.09.2020 r.) AKCJACH HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI, które w całości będą przeznaczone dla Wojtusia.

  1. przed KSP w godz. 8.00-13.00,
  2. przed KGP w godz. 9.00-14.00.

Liczymy na Waszą obecność!

Przypomnijmy, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej, czyli między 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c